1999. évi egyesületi eseménynaptár

 

Január 4.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. januári számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3000 példány

 

Január 21.

A Magyar Kultúra Napjának megünneplése

Helyszín: Fehér Ló Közösségi Ház

Köszöntőt mondott: Stipkovits Pál polgármester

Nagy Sándor egyesületi elnök

Műsor: A Sitkei Ifjúsági Színkör Egyesület előadása

Az előadás címe: Humorzsák (vidám jelenetek és egyfelvonásos előadás)

 

Február 2.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. februári számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3000 példány

 

Február 5-6.

Szeminárium a közösségi rádiózás – a szabad rádiózás lehetőségeiről

A szeminárium helye: Pécs

Szervező: Szabad Rádiók Magyarországi Szervezete

A szemináriumon részt vett: Nagy Sándor elnök

Dancsecs Mária informatikus

 

Március 1.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. márciusi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3000 példány

 

Március 5.

IV. országos meseíró pályázat meghirdetése

Pályázhat minden általános iskola alsó tagozatos tanuló. A pályázat jeligés.

Kategóriák: 1-2. osztályos tanulók

3-4. osztályos tanulók

Pályázati határidő: 1999. június 15.

 

Március 14.

Március 15-i ünnepi koszorúzás

Helye: Városház utcai Széchenyi emléktábla

Köszöntőt mondott: Nagy Sándor egyesületi elnök

Műsor: szavalatok a Bartók Béla Általános Iskola diákjai előadásában

(a Civil Fórum Mosonmagyaróvárért Egyesülettel közös rendezvény)

 

Március 15.

Március 15-i ünnepi koszorúzás

Helye: Magyaróvári temető, Soós János nemzetőr sírja

Köszöntőt mondott: Varga Sándor, a pozsonyi Nemzeti Dokumentációs Központ igazgatója

Ezt követően koszorúzás dr. Króner Lajos egykori alispán sírjánál, majd a Széchenyi és Kossuth emléktábláknál.

Műsor: szavalatok a Bartók Béla Általános Iskola diákjai előadásában

(A Múzeumbarátok Egyletével és a Széchenyi Polgári Körrel közös rendezvény.)

 

Március 17.

Az egyesület évi rendes közgyűlése

Helye: Nyúli kisvendéglő, Fő u.

 

Március 31.

A tranzitfoglalkoztatási program foglalkoztatási részének befejezése

Az öt fő fiatal munkaviszonyának megszüntetése, elhelyezésük az elsődleges munkaerőpiacon.

 

Április 1.

A Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány által támogatott program indítása.

A program címe: Civil szolgáltató iroda működtetése

 

Április 6.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. áprilisi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3000 példány

 

Április 8.

Költészet Napi megemlékezés

Koszorúzás az Ady Endre emléktáblánál (Ady u. – Terv u. sarok)

Köszöntőt mondott: Nagy Sándor egyesületi elnök

Műsor: szavalatok a Bartók Béla Általános Iskola diákjai előadásában

 

Április 9.

Költészet Napi megemlékezés

Helye: Városi Könyvtár

Legkedvesebb versét mondta el a város 15 felkért közéleti személyisége, köztük Nagy Sándor, a kulturális egyesület elnöke.

Elmondott vers – Petőfi Sándor: Magyar vagyok

 

Május 1.

IX. Moson Megye Nemzetközi Színjátszó Találkozó

Helyszín: Flesch Károly Kulturális Központ

Résztvevő csoportok:

· Aranyeső gyermekszínpad, Győr

· Mazsola színpad, Mosonújhely

· Aranyhíd Musical Csoport, Tihany

· Hallássérültek színjátszó köre, Győr

· Lébényi színjátszók

· Vadvirágok gyermekszínpad, Győr

· Bárczimborák diákszínpad, Budapest

· Pipitér színjátszókör, Vasszécseny

· Kamasz színpad, Mosonmagyaróvár

· Harlequin színpad, Győr

· Pa-thália diákszínpad, Győr

· Csippcsiripp gyermekszínpad, Alistál (Szlovákia)

Zsűri: Popper Ferenc

Bárány Zsolt

Pardavi Tiborné

 

Május 3.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. májusi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3300 példány

 

Június 1.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. júniusi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3000 példány

 

Június 9-30.

Szervezetfejlesztési munka Kántor András mentor irányításával.

Konzultációs időpontok:

1999. június 09-én 10 órától 16 óráig

1999. június 16-án 12 órától 17 óráig

1999. június 24-én 13 órától 17 óráig

1999. június 30-án 14 órától 18 óráig

 

Június 12.

VI. Mosonmagyaróvári Tehetségkutató Rockfesztivál

Helyszín: volt Autóklub kemping (Gabonarakpart u.)

Résztvevő együttesek:

·           Septicmen együttes, Várpalota

·           Hornet együttes, Ajka

·           Aquaplaning együttes, Mosonmagyaróvár

·           Válságos Állapot együttes, Rajka

·           Plazma együttes, Ajka

·           Late együttes, Mosonmagyaróvár

·           Parabellum együttes, Mosonmagyaróvár

·           Something Wild együttes, Petőháza

·           Csak együttes, Tatabánya

·           Effekt együttes, Várpalota

·           Akna camping együttes, Várpalota

Zsűri:

·        Grafl Zoltán,

·        Kalocsay Tamás,

·        Takács András

·        Világi Zoltán

Eredmények:

A Magyar Rádió által felajánlott stúdióidőt az alábbi zenekarok egyike kapja az MR választása alapján:

LATE (Mosonmagyaróvár)

Aquaplaning (Mosonmagyaróvár),

Akna Camping (Várpalota

Hornet (Ajka)

Effekt (Várpalota

Az esti főműsorban való fellépés lehetőségét a LATE zenekar nyerte.

A dunakiliti MOTO-ROCK Fesztiválra az Akna Campinget hívták meg.

A HANGÁR stúdió stúdióidejét a tatabányai CSAK együttesnek ítélték oda

A KÖTÖTT csónakházbeli fellépésre a várpalotai Septicmen és a Hornet zenekarokat hívták meg.

A legjobb egyéni teljesítményt nyújtó zenekari tagoknak felajánlott tárgyjutalmakon az Akna Camping, a Hornet és a rajkai Válságos Állapot együttesek tagjai osztoztak.

 

Június 18-19.

I. Országos Tranzitfoglalkoztatási Konferencia

Helyszín: Gazdász Hotel konferenciaterme, PANNON Agrártudományi Egyetem

Résztvevők köre:

Foglalkoztatási célú nonprofit szervezetek képviselői

Munkaügyi szakemberek

Munkaügyi kutatók

 

Fő támogatók:

Országos Foglalkoztatási Közalapítvány

Mosonmagyaróvár Önkormányzata

Program:

Június 18. (péntek)

10,00-11,00 óra: érkezés regisztráció

11,00-11,05 óra: a konferencia megnyitása – Nagy Sándor egyesületi elnök

11,05-11,10 óra: köszöntő – Stipkovits Pál polgármester

Plenáris ülés

11,10-11,35 óra: Mohos László munkaerőpiaci helyettes államtitkár

Szociális és Családügyi Minisztérium

Az új foglalkoztatási törvény kapcsán megjelenő támogatási rendszerek

11,35-12,00 óra: Varga Elemér főtanácsos, Gazdasági Minisztérium

A kormány éves és középtávú foglalkoztatáspolitikája, különös tekintettel a nonprofit szférára.

12,00-12,25 óra: Zachár László osztályvezető, Oktatási Minisztérium

Hátrányos helyzetű fiatalok szakképzésének fejlesztési tervei

12,25-12,45 óra: kávészünet

12,45-13,10 óra: Török Zoltán osztályvezető, Győr-Moson-Sopron megyei Munkaügyi Központ

Győr-Moson-Sopron megye foglalkoztatási helyzete, együttműködés a civil szervezetekkel

13,10-13,35 óra: sikeres tranzitfoglalkoztatási program bemutatása

Első Magyar-Dán Termelőiskola Alapítvány, Zalaegerszeg

13,35-15,00 óra: ebéd

15,00-18,00 óra: Szekcióülés

1. szekció: A képzés és foglalkoztatás összekapcsolásának problémái, megoldási alternatívák (vezeti: Molnár Máté)

2. szekció: A program megvalósításában közreműködő szakemberek közötti hatékony együttműködést biztosító módszerek (vezeti: Varga Tamás)

3. szekció: A programot segítő alprogramok résztvevőinek eredményes tevékenységét elősegítő módszerek (vezeti: Jékli Sándor)

18,00 órától: vacsora, szabad programok

 

Június 19. (szombat)

  9,00-10,45 óra: Szekcióülés

10,45-11,00 óra: kávészünet

  Plenáris ülés

11,00-12,00 óra: sikeres tranzitfoglalkoztatási programok bemutatása

Pécsi Termelőiskola Alapítvány

RÉS Egyesület, Debrecen

Miskolci Humánszolgáltató Alapítvány

Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület

12,00-12,40 óra: a szekcióvezetők beszámolója a szekciók munkájáról

12,40-13,00 óra: ajánlások megfogalmazása és elfogadása

13,00-13,10 óra: zárszó – Nagy Sándor, a kulturális egyesület elnöke

13,10 órától: ebéd, hazautazás

 

Július 2-4.

III. Határmenti Ifjúsági Találkozó

Helyszín: Mosonmagyaróvár, Magyar utca

Rajka, Hármashatár szoborpark

Program:

Július 2.: a rendezvény megnyitója

Megnyitotta: Dr. Medgyasszay László, a Győr-Moson-Sopron megyei közgyűlés alelnöke

Július 3.: a budapesti BAB Társulat fellépése

utcaszínházi óriásbáb-produkció bemutatása

Július 4.: 60 km-es kerékpártúra a városegyesítés jegyében évfordulója jegyében

Útvonal: Mosonmagyaróvár (Fehér Ló Közösségi Ház) – Máriakálnok – Halászi – Dunasziget –Dunakiliti – Rajka – Hármashatár szoborpark, valamint ugyanezen útvonalon vissza

Frissítőállomás: Hármashatár szoborpark

Társrendező: Városi Sportiskola kerékpáros szakosztálya (Tóth István)

 

Július 10.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. júliusi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3300 példány

 

Július 11-16.

Nonprofit Nyári Kollégium

Helyszín: Seregélyes

Szervező: Civil Társadalom Fejlődéséért Alapítvány (CTF)

Résztvevő: Nagy Sándor elnök

 

Augusztus 2-8.

Közösségfejlesztő szaktábor

Helyszín: Vének, NGYIK tábor

Táborvezető: Nagy Sándor

Foglalkozásvezetők: Hegyeshalminé Varga Judit (Bartók Béla Általános Iskola)

Szalai Mária (Bartók Béla Általános Iskola)

Papp Gyula (Haller János Általános Iskola)

Milkovits Tibor (DUO Városi Televízió)

Horváth Ferenc (DUO Városi Televízió)

Nagy Sándor (Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület)

Résztvevők: Diós Krisztina, Éliás Eszter, Mészáros Éva, Gerdesics Szilvia, Varga Judit, Élő Eszter, Lobecz Péter, Révai János, Géczi Tamás, Pénzes Judit, Schneider Judit, Szalay Csilla, Nusser Eszter, Bugár Eszter, Horváth Ernő, Horváth Viola, ifj. Milkovits Tibor, Védi János, Hauber Attila, Horváth Nikoletta

 

Augusztus 10.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. augusztusi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3300 példány

 

Szeptember 9-30.

Szervezetfejlesztési munka Kántor András mentor irányításával.

Konzultációs időpontok:

1999. szeptember 09-én 14 órától 19 óráig

1999. szeptember 16-án 09 órától 15 óráig

1999. szeptember 20-án 13 órától 17 óráig

1999. szeptember 29-én 14 órától 19 óráig

1999. szeptember 30-án 14 órától 18 óráig

 

Szeptember 10.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. szeptemberi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3300 példány

 

Október 9.

Országos Tranzitfoglalkoztatási Egyesület alakuló közgyűlése

Helyszín: Szigetszentmárton

Az egyesület részéről részt vett: Nagy Sándor elnök

Fellegvári Krisztina ügyintéző

Tóth Zoltánné ügyintéző

Az országos egyesület megalakulása előkészítésében aktívan részt a kulturális egyesület, de a megalakult szervezetben a tagsági viszonyon kívül más szerepet nem vállalt.

 

Október 11.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. októberi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3300 példány

 

Október 15.

IV. országos meseíró pályázat eredményhirdetése

Beérkezett pályaművek száma:

1-2. osztályosok kategóriája: 84 pályamű

3-4. osztályosok kategóriája: 165 pályamű

Eredmények:

1-2. osztály

1.      helyezett: Borbély Gabriella (Lakcím: 2146 Mogyoród, Gödöllői u. 193.)

2.      helyezett: Csóra Alexandra (Lakcím: 4100 Berettyóújfalu, Puskin u. 44.)

3.      helyezett: Horváth Dániel (Lakcím: 2170 Aszód, Falujárók u. 5/22.)

4.      helyezett: Fertői Zsigmond (Lakcím: 7625 Pécs, Nyíl u. 2.)

5.      helyezett: Wicker Zsófia (Lakcím: 9200 Mosonmagyaróvár, Tétényi u. 20.)

Bolyai Ált. Iskola és Közgazd. Szakközépiskola

Emléklap elismerésben részesült:

Horváth Dalma (Lakcím: 8330 Sümeg, Fehérkő u. 36.)

Baráth Filip (Lakcím: 4440 Tiszavasvári, Vasvári u. 1.)

Bunta Loránd (Lakcím: 5641 Tarhos, Kossuth L. u. 36.)

Fekete Patrik (Lakcím: 4030 Debrecen, Györffy u. 56)

Laczkó Nóra (Lakcím: 210 Gödöllő, Szt. János u. 21/b.)

3-4. osztály

1.    helyezett: Albert Orsola Zsuzsanna (Lakcím: Székelyudvarhely, Bethlen G. u. 47b/3.)

2.    helyezett: Berek Katalin (Lakcím: 7700 Mohács, Horváth u. 16.)

3.    helyezett: Heil Olivér (Lakcím: 7700 Mohács, Brodarics tér 3.)

4.    helyezett: Kovács Nóra (Lakcím: 9900 Körmend, Dózsa Gy. u. 7.)

5.    helyezett: Nemes Gáspár (Lakcím: Székelykeresztúr, Hargita u. P/12.)

Emléklap elismerésben részesült:

Zsoldos Kitti (Lakcím: 6800 Hódmezővásárhely, Szent Imre u. 21.)

Markó Bálint (Lakcím: 9231 Máriakálnok, Rákóczi u. 4.)

Borza Norbert (Lakcím: 3524 Miskolc, Hajós u. 4.)

Szentpéteri Dániel (Lakcím: 8656 Nagyberény, Dobó u. 10.)

Csanki Enikő (Lakcím: 2896 Szomód, Akácfa u. 10.)

 

Október 18-19.

Tréningen való részvétel

Helyszín: Budapest

Szervező: DHV Hungary kft.

Tréning célja: részvétel a Külügyminisztérium Európai Uniós közvélemény felkészítési programjában

A tréningen részt vett: Nagy Sándor elnök

 

Október 22.

1956-os történelmi vetélkedő

Helyszín: Flesch Károly Kulturális Központ

Zsűri: Németh Boldizsár

Énekes Ferenc

Németh Alajos

Helyezések:

1. helyezett: Dr. Batthyány-Strattman László Általános Iskola, Dunakiliti.

A csapat tagjai: Takács Krisztián (8.a.), Szabó Judit (8.a.), Máté Mónika (8.b.), Danis Edina (8.b.), Szabó Annamária (8.b.). Felkészítő tanár: Horváth Rozália

2. helyezett: Bolyai János Általános Iskola és Közgazdasági Szakközépiskola.

A csapat tagjai: Baranyai Ágnes (8.a.), Réder Katalin (8.a.), Szakál Zsófia (8.a.), Kern Zsófia (8.d.), Taródy Dávid (8.d.). Felkészítő tanár: Nemes Katalin

3. helyezett: Piarista Általános Iskola és Gimnázium.

A csapat tagjai: Gábor Júlia, Sándor Ramóna, Sárközi Rebeka, Soós Béla, Thiesz Agnéta (valamennyien 8. osztályosok). Felkészítő tanárok: Erdősné Benke Éva és Tóth Tibor.

4. helyezett: Fekete István Általános Iskola.

A csapat tagjai: Makai Éva, Gyermán Zsófia, Rohrwild Andrea, Pap Dóra, Bugyi Sándor (valamennyien 7. osztályosok). Felkészítő tanár: Vámosi Józsefné

 

Október 25-26.

Tréningen való részvétel

Helyszín: Budapest

Szervező: DHV Hungary kft.

Tréning célja: részvétel a Külügyminisztérium Európai Uniós közvélemény felkészítési programjában

A tréningen részt vett: Nagy Sándor elnök

 

November 9.

Adományszervezési tréning

Helyszín: Flesch Károly Kulturális Központ

Tréner: Pósfay Péter (Szombathely)

Időtartama: 5 óra

Résztvevők:

·        Nagy Sándor (Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület)

·        Fellegvári Krisztina (Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület)

·        Tóth Zoltánné (Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület)

·        Médl Sándor (Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület)

·        Tolnai Péter (Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület)

·        Kapui Vincéné (Vakok és Gyengénlátók mosonmagyaróvári csoportja)

·        Fördős Györgyné (Vakok és Gyengénlátók mosonmagyaróvári csoportja)

·        Novits Ernőné (Ostermayer Óvoda)

·        Pozsgainé Jankó Erzsébet (Ostermayer Óvoda)

·        Domonkosné Vonyai Klára (ESZI Naposház)

·        Debreczeni László

·        Bertalan Endréné (Asztmaklub)

·        Nagyné Bolla Éva (Piarista Általános Iskola és Gimnázium)

·        Fehér Lászlóné (Hildegard Óvoda)

·        Pécziné Nagy Szilvia (Hildegard Óvoda)

·        Kovács Károlyné (HONSZ)

·        Haászné Menyhárt Éva (Mosoni Polgári Kör)

 

November 10.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. novemberi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3300 példány

 

December 9-30.

Szervezetfejlesztési munka Kántor András mentor irányításával.

Konzultációs időpontok:

·        1999. december 09-én 11-16 óra

·        1999. december 14-én 11-16 óra

·        1999. december 16-án 11-16 óra

·        1999. december 30-án 11-16 óra

 

December 6.

Versmondó verseny

Helyszín: Fehér Ló Közösségi Ház, Moson

Zsűri: Böröndi Lajos költő

Pardavi Tiborné tanár

Zemplenszkyné Rujder Éva versmondó

Eredmények:

5-6. osztályosok:

1.      Urbán Edina (Haller Általános Iskola)

2.      Filó Judit (Bartók Általános Iskola)

3.      Ferenczy Csilla (Fekete Általános Iskola)

A 7-8. osztályosok:

1.      Wandraschek Katalin (Bartók Általános Iskola)

2.      Makay Zsanett (Kossuth Lajos Gimnázium)

3.      Ludvig Frida (Kossuth Lajos Gimnázium)

 

December 7.

Prózamondó verseny

Helyszín: Fehér Ló Közösségi Ház, Moson

Zsűri: Böröndi Lajos költő

Pardavi Tiborné tanár

Zemplenszkyné Rujder Éva versmondó

Eredmények:

5-6. osztályosok:

1.      Svábli Nóra (Mosonszolnoki Általános Iskola)

2.      Kovács Renátó (Bolyai Általános Iskola)

3.      Kiss Réka (Halászi Általános Iskola)

7-8. osztályosok:

1.      Kiss Nóra (Kossuth Gimnázium)

2.      Csiba Dénes (Bolyai Általános Iskola)

3.      Mészáros Éva (Bartók Általános Iskola)

 

December 9.

Európai Uniós előadás

Helyszín: Karolina Kórház klubterme

Előadók: dr. Nagy Frigyes professzor, a Pannon Agrártudományi Egyetem tanszékvezetője

Botos Gábor önkormányzati tanácsos

Résztvevők száma: kb. 40 fő

 

December 10.

A „Mosonmagyaróvári Civil Tükör” hírlevél 1999. decemberi számának megjelentetése

Oldalszám: 20 oldal

Példányszám: 3300 példány

 

December 14.

Európai Uniós vetélkedő középiskolás csapatok részvételével

Helyszín: Flesch Károly Kulturális Központ

Zsűri: dr. Serman Tibor, a mosonmagyaróvári Rotary Klub soros elnöke,

Závodszky Tímea erőemelő világbajnok

Hohner Barbara középiskolai nyelvtanár

Játékvezető: Nagy Sándor egyesületi elnök

Eredmények:

1.    helyezés: Bolyai János Közgazdasági Szakközépiskola csapata (tagjai: Matus Vanda, Radó Nikolett, Fehér Katalin, Levánszky Márta, Széchenyi Judit. Felkészítő tanár: Dobos Tibor).

2.    helyezés: Hunyadi Mátyás Szakmunkásképző Intézet és Szakközépiskola csapata (tagjai: Gyimóthy Gábor, Róber Balázs, Kiss Zoltán, Varga Tibor, Sipos László. Felkészítő tanár: Horváth Erika).

3.    helyezés: Haller János Általános Iskola és Vendéglátóipari Szakközépiskola csapata (tagjai: Fenyvesi Zsófia, Fehér Csilla, Karsai Anita, Kardos Márk, Antal Balázs. Felkészítő tanár: Papp Gyula)

A vetélkedőn eredményesen szerepelt a Piarista Általános Iskola, Gimnázium és Diákotthon két csapata.